OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Druga Niedziela Adwentu

10. 12. 2023 r.

,Akcja KURTKA na zimę dla dziecka z Ukrainy przyniosła efekt zakupu 120 kurtek. Dziękujemy wszystkim, którzy z złożyli ofiarę na ten cel Bóg zapłać.

Prosimy o zapisywanie chorych, do których trzeba udać się z posługą sakramentalna przed Bożym Narodzeniem. Chorych odwiedzimy w środę 20 grudnia od godz. 9:00.

 W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny a przy stoliku koło chrzcielnicy oraz w zakrystii świece wigilijne.

 Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Najcenniejszym darem dla Chrystusa będzie skorzystanie z sakramentu Pojednania i Pokuty. Jesteśmy do Waszej dyspozycji codziennie podczas każdej Mszy św. W naszej parafii spowiedź z udziałem księży z dekanaty jest zawsze przed III niedzielą Adwentu. Zapraszamy, więc do spowiedzi świętej w najbliższą sobotę w godz. Od 7:30 do 10:00 i od 16:00 do 18:30.

 Zamiast drzewka adwentowego, na którym wisiały serduszka przy bocznym ołtarzu ustawiono kosz, do którego można składać paczki dla dzieci z polskich katolickich rodzin mieszkających dziś na tzw. kresach wschodnich. Paczki będą wysłane do tych dzieci na Nowy Rok. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy dzieciom z Szkolnego Koła Caritas na czele z Siostrą Bożeną – Służką Niepokalanej za zaangażowanie w zbiórce żywności. Dziękujemy właścicielom sklepów za życzliwość i wszystkim darczyńcom za złożone dary do wystawionych koszy Bóg zapłać.

Zapraszamy najbliszą środę na kolejne Nabożeństwo Fatmiskie  godz. 18:30.

W okresie zimowym jedną tacę w miesiącu będziemy przeznaczać na zapłacenie rachunków gazu, którym ogrzewamy kościół. W miesiącu grudniu będzie to niedziela za tydzień. Za ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

W najbliższą sobotę o godz. 18:30 katecheza chrzcielna.

Wiele osób pyta o nowe kalendarze na rok 2024, z pomocą pospieszyła nasza Ochotnicza Straż Pożarna drukując piękne kalendarze w cenie 10 zł. Pokazowy egzemplarz powieszono na filarze pod chórem. Kalendarze są do nabycia w zakrystii.

 Jeśli na tej Mszy św. są dzieci to prosimy by wyszły z kościoła przez zakrystię ministrancką. Święty Mikołaj o was nie zapomniał i zostawił drobny upominek.

Ks. Marcin – opiekun ministrantów zachęca chłopców z klasy II i III do zapisywania się do grupy kandydatów na ministrantów. Przegotowanie tych chłopców do służby ołtarza będzie w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.  Prosimy by Rodzice tych chłopców zostali na kilka minut w kościele.